Dárkové poukazy infolinka zdarma: +420 800 12 00 12 Hodnocení hostů horizont@orea.cz

AKTIVITY

Objevte kouzlo šumavských lesů ve všech ročních období. V letních měsících si zde můžete zahrát golf, projet se na koni či se vydat na horském kole po některé z mnoha cyklotras. V zimních měsících si jistě nenecháte ujít nabídku některého z blízkých lyžařských středisek. Přímo v Orea Resortu Horizont můžete využít služeb Pool & Fitness centra nebo si vyzkoušet některou z nabízených aktivit. Nabídka je opravdu široká, a proto nám dovolte poskytnout Vám pro Vaši snazší orientaci stručný přehled.

 

SPORTOVNÍ VYŽITÍ A NABÍDKA OKOLÍ

Karambol

Karambolový stůl je umístěn v hale před restaurací. Tága a koule jsou zdarma k zapůjčení na hotelové recepci. Karambol je pro hotelové hosty zdarma nepřetržitě v provozu.

Stolní tenis

Stůl na stolní tenis je umístěn v areálu Pool & Fitness. Rakety a míčky jsou zdarma k zapůjčení na recepci Pool & Fitness. Stolní tenis je v provozu denně od 8:00 do 12:00 hodin a 13:00 - 21:00 hodin.

Šipky

Zahrát šipky si u nás můžete denně od 10:00 do 21:00 hodin. Šipky jsou umístěny v hale před restaurací.

Minigolf

Před hotelem se nachází hřiště minigolfu. V letních měsících je minigolf v provozu neomezeně, pro hotelové hosty je k dispozici zdarma. Pro ostatní hráče je poplatek 50 Kč za půjčení hole na hodinu + 100 Kč vratná záloha.

Horská kola

Výlet na kole je ideální zejména vzhledem k tomu, že se v těsném okolí hotelu nachází množství lákavých cyklostezek. Kola si můžete vypůjčit jak na půl dne tak na celý den. Kola si můžete zapůjčit ve Skiareálu Špičák. Pro Vaše děti jsou k dispozici rovněž dětská kola.

 Nordic Walking

Sportovní túru si můžete užít na značených trasách nalézajících se v těsné blízkosti hotelů. Trekingové hole našim hostům rádi zapůjčíme v recepci Pool & Fitness areálu za cenu 50 Kč za pár na den, pro ostatní je půjčovné také 50 Kč na hodinu + 100 Kč vratná záloha.

Lyže

V nedalekém Skiareálu Špičák si můžete vypůjčit lyže, snowboardy a dětské lyže pro Vaše nejmenší jsou samozřejmostí.

Golf

Pro fanoušky golfu se v blízkosti našeho Resortu nachází následující herní možnosti.Golfpark Oberzwieselau ve vzdálenosti 26 km je 18 jamkové hřiště, Par 72, délka hřiště 6 km.Deggendorfer Golf-Club je 38 km od hotelu, 18 jamek, Par 72. Pro začátečníky je k dispozici 25 km od hotelu golfové hřiště Golf Klubu Šumava, kde je v současné době 6 jamek.

Koně 

Pouhých 30 km od hotelu je v krásném prostředí Šumavy umístěn oblíbený Western Ranč Podolí, který nabízí vyjížďky do přírody na klidných koních nebo vodění po ranči. Přímo na ranči Vám také rádi dají tipy na výlety do okolí.

Pro vodáky

Otava je nejen pojmem pro vodáky, ale také krásnou řekou, která se zařezává do horského masivu Šumavy. Sjeďte si Otavu na kajaku, kánoi nebo raftu. V Sušici naleznete několik půjčoven lodí a vodáckého vybavení.

Sportovní areál Nad nádražím 

V zimě je areál, který disponuje dvěma sjezdovkami o délce 650 a 300 metrů, hojně využíván lyžaři. V létě se můžete těšit na příklad na zcela novou a jedinečnou sportovní atrakci a to nemotorizované slalomové káry. Součástí areálu je i lanové centrum, které se prostírá na ploše 440 m2 a nabízí 22 překážek ve výšce 7,9 metrů a 1,5 metrů. Nabídku outdoorových aktivit doplňují 3 skákací trampolíny, z nichž 2 jsou určeny pro ty nejmenší návštěvníky, pro které je v areálu k využití samozřejmě i dětské hřiště.

Paintball na Šumavě

Máte-li rádi adrenalinové zážitky, pak je pro vás šumavský paintball jako stvořený. Tuto atrakci si užijete nejlépe na největším nově postaveném profi hřišti v Kašperských Horách, které láká velkým množstvím skrýší, překážek, zákopů a bunkrů.

Lyžování

Dominantou regionu je Velký Javor (1456 m). Díky své výšce je garantem sjezdového lyžování. Dvě šestimístné sedačkové lanovky a šestimístná kabinová lanovka Vás během 4 minut dopraví až na vrchol. Odtud se rozbíhají sjezdovky různých délek a stupňů obtížnosti s velkolepým výhledem na Bavorský les a Šumavu. Sjezdovky situované na severní stranu vrcholu jsou ze 100% pokryty technickým sněhem a garantují kvalitní lyžování až do pozdních jarních dnů. Závodní sjezdovka FIS a nová sjezdovka světového poháru Vám umožní sportovní lyžování a carving. Ve střediscích Bretterschachten a Scheibe Vás čeká 90 km upravených běžeckých tras. Moderní ski areál Vám nabízí vše, co v dnešní době lyžař očekává. Necelých 15 minut od hotelu se budete cítit jako v Alpách.

 

Turistické tipy

Pancíř

Z vrcholu hory Pancíře (1214 m) se nabízí jeden z nejkrásnějších šumavských výhledů, za jasného počasí je možno spatřit i Alpy. Vede na něj sedačková lanovka z rekreačního střediska Špičák, s přestupní stanicí na Hofmankách o délce 2750 m. Na vrcholu se nachází rozhledna a restaurace. Vzdálenost od hotelu je 1,5 km. 

Špičák

Nejznámější lyžařské středisko na Šumavě (1202 m), s krásným výhledem do okolí. Špičákem prochází hlavní evropské rozvodí mezi Černým a Severním mořem. Letní atrakcí pro cyklisty je unikátní Bike Park. Lanovka na vrchol je v provozu i v letních měsících. Horou vede nejdelší železniční tunel v Čechách (1748 m). 
Vzdálenost od hotelu je cca. 4 km. 

Železná Ruda

Největší sportovní a turistické centrum na Šumavě. Dominantou obce je barokní kostel Panny Marie Pomocné s cibulovou bání. V obci se nachází sklářské muzeum, muzeum historických motorek, informační středisko NP Šumava. Nově zrekonstruovaná je křížová cesta vedoucí v blízkosti hotelu Belveder s kaplí. Vzdálenost od hotelu je 7 km po trase Resort Horizont - Špičák - Železná Ruda 

Environmentální centrum

Environmentální návštěvnické centrum v Železné Rudě prezentující ochranu přírody a krajiny na Šumavě.

Velký Javor

Nejvyšší hora Šumavy, která měří 1456 m, se nachází již na bavorské straně hranice. Velký Javor je zalesněný, jen samotný vrchol tvoří čtyři skalnaté skupiny. Na vrcholu strojí dřevěný kříž, dvě kruhové věže a kaple Sv. Bartoloměje, z roku 1956. Nahoru vede kabinová lanovka a na svazích hory se nachází velké množství lanovek a sjezdových drah. 
Vzdálenost od hotelu 15 km. 

Klatovy

Známé západočeské město, které bývá také nazýváno jako "Brána Šumavy", má dnes 23 000 obyvatel. Město má bohatou historii a nabízí svým návštěvníkům nepřeberné množství památek: katakomby ze 17. století, Černou věž, městské hradby, budovu radnice a lékárnu "U bílého jednorožce", která je díky svému originálnímu baroknímu zařízení zařazena do památek UNESCO. 
Vzdálenost od hotelu 40 km.                                                           


Šumavská jezera

Všech 8 ledovcových jezer (5 na české a 3 na bavorské straně) vzniklo při postupném tání ledovců, které se vytvořily koncem třetihor při ochlazení klimatu ve střední Evropě na úbočí (nejen) šumavských svahů. Tající ledovce tlačily před sebou množství kamene a štěrku, z nichž se pod svahy utvořili mohutné hráze - morénové valy. Tyto hráze zadržely vodu odtátou z ledovců při ústupu poslední doby ledové. Samozřejmě jsou jezera v současnosti napájena jak spodními prameny, tak vnějšími přítoky. 

Černé jezero

Nachází se na úbočí Jezerní hory, vysoké 1343 m. Černé jezero je rozlohou největší na Šumavě, plocha hladiny je 18,4 ha, hloubka 40,6 m (největší hloubka jezera na naší straně Šumavy) a leží ve výšce 1008 m n. m. Od svého "dvojčete" Čertova jezera je odděleno 330 m vysokou stěnou Jezerní hory. Zřejmě vzhledem ke své černé barvě vody, vznikající odrazem okolních hustých lesů dostalo i svůj název. Dno jezera je pokryto několik metrů hlubokou vrstvou pylu okolních jehličnanů. Hráz jezera je zpevněná kvůli první přečerpávací elektrárně v ČSR vybudované r. 1929. 

Čertovo jezero

Čertovo jezero leží na jižním svahu Jezerní hory. Zajímavostí obou jezer je, že mezi nimi (vzdušnou čarou cca 1,5 km) probíhá po hřebeni Jezerní hory hlavní evropské rozvodí mezi Severním (Černé jezero) a Černým mořem (Čertovo jezero). Jezero je položeno ve výšce 1030 m n. m., jeho plocha činí 10,3 ha a největší hloubka je 37 m. Další ze zajímavostí je, že roku 1911 byla kolem Černého a Čertova jezera zřízena rezervace majitelem tohoto panství knížetem Hohenzollernem na podnět zakladatele moderní ochrany přírody Hugo Connwentze. Plocha celého chráněného území Černé a Čertovo jezero je 152 ha. 

Prášilské jezero

Prášilské jezero leží v nadmořské výšce 1080 m n.m., vzniklo tak, jako ostatní šumavská jezera po ustoupení pleistocenního ledovce. Jezero svírá typický žulový a rulový kar, který jezero hradí 9 m vysokým valem a dvěma staršími morénovými valy. Výška karové stěny nad jezerem je 150 m. Rozloha jezera je 3,7 ha a hloubka činí až 15 m. Pod Prášilským jezerem se nachází tzv. Stará jímka, bažinatá kotlina, pozůstatky dnes již zarostlého jezera. 

Jezero Laka

Nejvýše položené a zároveň nejmenší jezero ze šumavských mající plochu 2,78 ha se nachází v nadmořské výšce 1096 m pod horou Plesná. Toto mělké jezero napájené dvěma potůčky pozvolna zarůstá vegetací a jsou zde plovoucí rašelinové ostrůvky. V 19. stol. byla hladina jezera 2x zvyšována umělou hrází z původního močálu s několika jezírky. Jezerní potok odtéká do Křemelné, část vod byla odváděna úzkým kanálem ke sklářským strojům na bývalé Hůrce. 

Plešné jezero

Další jezero se nazývá Plešné. Leží v nadmořské výšce 1090 m sevřeno kamenitými břehy uprostřed lesů. Jeho rozloha je 7,5 ha a v minulosti byl z tohoto jezera napájen Schwarzenberský plavební kanál. Jezerní pánev byla vyhloubena ve starších čtvrtohorách ledovcem Plechého, po jehož ústupu zbyla hráz tvořena čelní morénou z nahrnutého kamene. Koncová hráz dosahuje výšky 30-40 m a svojí šířkou 1 km je nejširším jezerem na Šumavě. Z dob rané turistiky (od r. 1911) zde stávala turistická chata, která byla později zdemolovaná.

 

....